Ceníky dopravy z Německa do ČR a na Slovensko

Systém automaticky u každé přijaté zásilky nabídne všechny dostupné varianty pro odeslání a ty lze podle potřeb měnit včetně doručovací adresy pro každou jednotlivou zásilku.

Přeprava z Německa do ČR

 • Česká pošta - Obyčejně: pro dopisy a tiskoviny (bez pojištění).
 • Česká pošta - Balík do ruky, Balík na poštu: výhodné ceny pro hodnotnější zásilky do 3 kg s běžnou dodací lhůtou 1 prac. den. Individuálně Pro větší zásilky s délkou až 240 cm. Pro doručení v sobotu lze zvolit službu EMS. Balík na poštu lze na vybraných depech vyzvedávat 24 h denně.
 • Sběrná služba Geis Parcel: pro expresní a hodnotnější zásilky odesílané po 1 ks, ale výhodné i pro spojené zásilky až do velikosti Sběrné krabice XL se sníženou výškou na 50 cm.
 • Osobní odběr v Liberci: pro menší a lehce manipulovatelné zásilky do 120 cm délky, max. 20 kg, za snížené přepravné 36,- Kč (k ceně je nutné připočíst standardní poplatek zasilatele z Ceníku služeb).
  Adresa depa: My Freight s.r.o. c/o Geis Parcel, České mládeže 594/33, 460 06 Liberec VI (9 - 19:00, PO - PÁ).
 • MESSENGER - Večer v Praze na depu: Expresní přeprava pro menší a lehce manipulovatelné zásilky do 120 cm délky, max. 30 kg. Zásilky objednané do 13:30 lze vyzvednout od 18:00 do 22:00 stejný pracovní den.
  Adresa depa: MESSENGER a.s. - depo Big Box - hala B1, Ve Žlíbku 1800/77, 193 00 Praha 9 (8 - 22:00, PO - PÁ).
Přeprava z Německa na Slovensko Přeprava do Německa, Vratka za 100,- Kč
 • Geis Parcel + Deutsche Post DHL - Svoz po ČR: Nízkonákladové zasílání malých zásilek do 30 kg z ČR do Německa s Deutsche Post DHL. Vyzvednutí zásilky kdekoliv v ČR dopravcem Geis Parcel. Zásilky jsou pojištěny na 12.500,- Kč, běžná dodací lhůta až k příjemci 2 - 3 pracovní dny od vyzvednutí (1 - 2 dny z Zittau), doručuje se i v sobotu. Podmínkou pro pravidelné zásilky je platba v EUR, pro vratky s předplaceným štítkem (DHL, DPD, Deutsche Post DHL, UPS, Hermes) po Německu v CZK. Návod na vrácení zásilky za 100,- Kč najdete také pod tímto odkazem na stránce Otázky & Odpovědi.
Přeprava do celé EU

Výluky z přepravy
 • Vedle zakázaných látek uvedených v Zasilatelských podmínkách není možné přepravovat LCD a plasmové TV, sporáky, lednice, čalouněný nábytek, zásilky na paletách. Nábytek musí být vždy jen v rozloženém stavu a řádně zabalen pro přepravu do dostatečně silného kartonu v balíku max. do 15 kg.

Česká pošta - Balík do ruky, Balík na poštu

Výhodné ceny pro hodnotnější zásilky do 3 kg s běžnou dodací lhůtou 1 prac. den (není však poštou 100% garantována). Individuálně pro větší zásilky s délkou až 240 cm. Obvykle probíhá ve větších městech doručování i v sobotu (volitelně lze v systému vybrat EMS se sobotním doručením - doporučujeme pro expresní "páteční zásilky", které mají být dodány o víkendu). Touto variantou lze řešit individuálně i nadrozměrnější zásilky do hmotnosti 30 kg. U rozměrnějších zásilek žádný z rozměrů nesmí přesahovat 240 cm. Součet délky, šířky a výšky zásilky pravidelných tvarů nesmí být větší než 300 cm. Jestliže si přejete zásilku vyzvednout na některé poště po ČR (např. i na dovolenou, či na poštu po cestě z práce mimo Vaše bydliště), zvolte Balík na poštu a vyhledejte požadovanou poštu, kam má být zásilka dodána.

Balík na poštu lze na vybraných depech odebrat 24 h denně. Prozatím jde o následující pošty (PSČ):

600 10 Brno - Štýřice
372 71 České Budějovice
770 72 Olomouc - Hodolany
700 71 Ostrava - Přívoz
533 07 Pardubice - Zelené Předměstí
300 71 Plzeň - Křimice
100 03 Praha - Malešice
403 71 Ústí nad Labem - Předlice

Pokud si nevíte rady s výpočtem, účtování probíhá následovně: Balík o hmotnosti 1,8 kg = poplatek za zpracování zásilky do 2 kg činí 68,- Kč + poštovné 68,- Kč. Celkové náklady na doručení kamkoliv po ČR ze skladu v Zittau při platbě převodem do Fio banky činí 136,- Kč (pokud by se jednalo o Balík na poštu, cena by byla o 5,- Kč nižší tj. 131,- Kč). V den příchodu zásilky na sklad obdržíte e-mail a uvidíte ji na svém účtě v systému, kde potvrdíte její odeslání na Vámi zvolenou adresu. Systém automaticky odečte Váš kredit. Ten lze dobíjet také přes PayPal, nebo kreditní kartou (u této metody je však přeúčtován poplatek kreditní společnosti, proto doporučujeme dobít kredit nejlépe bankovním převodem do Fio banky, nebo České spořitelny, jestliže si přejete vyhnout se poplatkům).

Ceník poštovného po ČR

Česká pošta - Obyčejná zásilka

Malé zásilky do 1 kg a 2 cm tloušťky lze odesílat Českou poštou obyčejně. U obyčejné zásilky pošta neodpovídá za její ztrátu nebo poškození. Dopisy jsou de facto vhozeny do schránky, ačkoliv jsou předány poště osobně. Pro alespoň minimální krytí doporučujeme zasílat tyto nejmenší dopisy a obálky jako Balík do ruky nebo Balík na poštu, kde vedle pojištění získáte také sledování zásilky. Některé ceny poštovného jsou v ČR osvobozeny od DPH, ale tuto výhodu může nabídnout pouze Česká pošta, proto přeúčtování je dle českého i německého zákona o DPH možné pouze s DPH.

Ceník poštovného po ČR

Sběrná služba - Geis Parcel

Pro expresní a hodnotnější zásilky, ale výhodné i pro spojené zásilky do 1 krabice. Dodací lhůta 1 pracovní den, nakládka probíhá u objednávek do 14 hod. ve většině případů ještě stejný den (tuto lhůtu bohužel přesto nedokážeme garantovat). Přeprava probíhá přes noční třídící linky po celé ČR. Po odeslání obdržíte sledovací odkaz pro online tracking. Telefonické avízo je v ceně přepravy. Pokud je zásilka nadrozměrná (2xV + 2xŠ + D > 300 cm), je účtován jednorázový příplatek 297,50,- Kč (vč. 19% německé DPH). Doručení do zaměstnání v blízkém okolí po dohodě s rozvážejícím řidičem je možné. Pokud jste v době doručení např. na dovolené, zásilka nebude hned odeslána zpět, ale ponechána na rozvozovém depu dle dohody (vhodné je nás, nebo dopravce kontaktovat).

Ceník přepravného

Osobní odběr v Liberci za 36,- Kč + Zasilatelský poplatek

Pro menší a lehce manipulovatelné zásilky do 120 cm délky, hmotnosti 20 kg a hodnoty do 25.000,- Kč za snížené přepravné 36,- Kč za jeden nákladový kus (k ceně je nutné připočíst standardní poplatek zasilatele z Ceníku služeb). Zásilky lze vyzvedávat na adrese Geis Parcel, s.r.o. České mládeže 594/33, 460 06 Liberec VI (9 - 19:00, PO - PÁ). Areál se nachází u OC Nisa (Hypernova), vjezd za čerpací stanicí ČSAD Liberec přes závoru. Před odesláním zásilky je nutné kliknout na tlačítko Odběr Liberec. Jméno a adresu příjemce ponechte tu, která bude souhlasit s odebírající osobou. Vyzvednutí je možné pouze na doklad totožnosti a sdělení čísla zásilky. Odběr je možný již ve stejný den odeslání v čase od 17:30 do 19:00 (dle příjezdu řidiče).

Zásilka bude na depu k vyzvednutí po dobu 7 dnů. Zásilky nad 10 kg vyzvedněte, prosím, v co nejkratší době vzhledem k omezenému prostoru skladovacího boxu v Liberci.

MESSENGER - Večer v Praze na depu

Expresní přeprava pro menší a lehce manipulovatelné zásilky do 120 cm délky s maximální váhou 30 kg. Zásilky objednané do 13:30 lze vyzvednout od 18:00 do 22:00 stejný pracovní den, v další dny od 8:00 do 22:00. Délka úložní doby jsou 3 pracovní dny.

Adresa depa: MESSENGER a.s. - depo Big Box - hala B1, Ve Žlíbku 1800/77, 193 00 Praha 9.

Ceník Messenger

SLOVENSKO: Česká & Slovenská pošta - Obyčejná a doporučená zásilka

Malé zásilky do 1 kg a 2 cm tloušťky lze odesílat Českou poštou obyčejně. U obyčejné zásilky pošta neodpovídá za její ztrátu nebo poškození. Dopisy jsou de facto vhozeny do schránky, ačkoliv jsou předány poště osobně. Pro alespoň minimální krytí doporučujeme zasílat tyto nejmenší dopisy a obálky doporučeně nebo se službou Geis Parcel, kde vedle pojištění získáte také sledování zásilky.

Ceník poštovného po ČR

SLOVENSKO: Sběrná služba - Geis Parcel

Pro expresní a hodnotnější zásilky, ale výhodné i pro spojené zásilky do 1 krabice. Obvyklá dodací lhůta 1 - 2 pracovní dny (Bratislava 1 pracovní den), nakládka probíhá u objednávek do 14 hod. ve většině případů ještě stejný den (tuto lhůtu bohužel přesto nedokážeme garantovat). Přeprava probíhá přes noční třídící linky v ČR a SR. Po odeslání obdržíte sledovací odkaz pro online tracking. Telefonické avízo je v ceně přepravy. Doručení do zaměstnání v blízkém okolí po dohodě s rozvážejícím řidičem je možné. Pokud jste v době doručení např. na dovolené, zásilka nebude hned odeslána zpět, ale ponechána na rozvozovém depu dle dohody (vhodné je nás, nebo dopravce kontaktovat).

Ceník přepravného

Německo: Geis Parcel + Deutsche Post DHL - Svoz po ČR

Vyzvednutí zásilky do 30 kg kdekoliv v ČR dopravcem Geis Parcel a následná přeprava do Německa s Deutsche Post DHL. Zásilky jsou nejdříve přepravovány do skladu v Zittau, kde jsou předány Deutsche Post DHL. Zásilky jsou pojištěny na 12.500,- Kč, běžná dodací lhůta 2 - 3 pracovní dny od vyzvednutí (1 - 2 dny z Zittau). Zásilky jsou vyzvedávány další pracovní den po objednání svozu (uzavírání objednávek je ve 21:00 předešlý den vč. neděle). Podmínkou pro pravidelné zásilky do DE a EU je platba v EUR, pouze vratky s předplaceným štítkem po Německu (Hermes, Deutsche Post DHL, UPS, DPD) je možné platit v CZK (cena svozu vratky odkudkoliv z ČR je 100,- Kč). Ceny v tomto ceníku jsou již včetně všech poplatků a DPH. Kredit v EUR je nutné dobít dopředu podle zjištěné Váhy na německý účet u Volksbank (nebo na náš eurový účet u Fio Banky, pokud platba odchází rovněž z této banky). Pro okamžité připsání platby doporučujeme úhradu přes PayPal v EUR nebo přes Fio. U vratky s předplaceným štítkem pak je nutná úhrada ve výši 100,- Kč do Fio banky, České spořitelny nebo přes PayPal.

Služba je nastavena nejen pro ty, kterým chceme pomoci vrátit zakoupené zboží v zahraničí, ale hlavně pro šikovné podnikatele a výrobce, kteří se chtěji prosadit v Německu, či občasné prodejce na eBay.de, de.dawanda.com, apod.

Pokud jste soukromá osoba, je potřeba zřídit účet pod odlišným e-mailem s typem uživatele pro zasílání do Německa (při registraci zvolit volbu: Soukromá osoba - účet pro zasílání do Německa kvůli odlišné sazbě DPH při importu a exportu pro soukromé osoby na základě místa zahájení přepravy v ČR). Firmy mohou používat stejný účet pro import i export, pokud není dohodnuto jinak (např. jeden účet v CZK, druhý v EUR).

Ceny zahrnují českou sazbu DPH. Pro bližší informace nám napište na e-mail: podpora@mailboxde.cz.

Nákladní list CMR, který nalepíte do obálky na zásilku, si můžete stáhnout v XLS nebo PDF (adresa odesílatele je místo Vašeho bydliště, nebo sídlo firmy, příjemcem je adresa, kam má být zásilka poslána - např. Amazon, nebo Váš zákazník v Německu či v EU). Důležité je pro nás jen to, aby byl CMR list podepsaný, bylo uvedeno datum, popis (např. Kindle, kalhoty, apod.). CMR list nepředávejte dopravci Geis, slouží pro naši interní potřebu a pro kontrolu při přepravě stejně jako z něj lze vyčíst adresu dodání. Místo vyzvednutí může být vždy odlišné a upřesníte jej v jednotlivé objednávce, případně můžete i zásilku po objednání svozu nechat na kterémkoliv místně příslušném depu Geis Parcel.

Ceník poštovného po Německu
Nákladní list CMR, který nalepíte do obálky na zásilku, si můžete stáhnout v XLS nebo PDF.

Objednání svozu provedete po přihlášení na svůj účet pro zasílání do Německa skrze formulář pro objednání.

V den svozu můžete prověřit příslušné vozidlo na lince Geis Parcel: +420 951 277 777, operátorovi sdělte adresu svozu, podle které dohledá Vaši objednávku, nebo číslo reference.

EU: Geis Parcel + Deutsche Post DHL - Svoz po ČR za EUR

Vyzvednutí zásilky kdekoliv v ČR a přeprava zásilek do 20 kg z ČR do celé EU s Deutsche Post DHL. Podmínkou je platba v EUR. Zásilky jsou zasílány za jednotnou cenu do následujících zemí: Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovinsko, Spojené království, Španělsko a Švédsko.

Váš účet pro zasílání do EU je však nutné aktivovat předem z administrativních důvodů, proto nám napište, prosím, na adresu: podpora@mailboxde.cz. Pokud jste soukromá osoba, je potřeba zřídit druhý účet na druhý e-mail a v Typu uživatele při registraci zvolit: Soukromá osoba - účet pro zasílání do Německa (odlišné sazby DPH při importu a exportu pro soukromé osoby kvůli odlišnému místu zahájení přepravy).

Nákladní list CMR, který nalepíte do obálky na zásilku, si můžete stáhnout v XLS nebo PDF (adresa odesílatele je místo Vašeho bydliště, nebo sídlo firmy, příjemcem je adresa, kam má být zásilka poslána - např. Amazon, nebo Váš zákazník v Německu či v EU). Důležité je pro nás jen to, aby byl CMR list podepsaný, bylo uvedeno datum, popis (např. Kindle, kalhoty, apod.). CMR list nepředávejte dopravci Geis, slouží pro naši interní potřebu a pro kontrolu při přepravě stejně jako z něj lze vyčíst adresu dodání. Místo vyzvednutí může být vždy odlišné a upřesníte jej v jednotlivé objednávce, případně můžete i zásilku po objednání svozu nechat na kterémkoliv depu Geis Parcel.

Ceník poštovného po EU
Nákladní list CMR, který nalepíte do obálky na zásilku, si můžete stáhnout v XLS nebo PDF.

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás: +420 483 515 087, +420 731 271 712


Se službou Mailboxde.cz získáte doručovací adresu v Německu zdarma a přijatou poštu a kusové zásilky do 50 kg ze zemí EU Vám zašleme do ČR za velmi nízké ceny se spolehlivými dopravci.

Benefity pro Vás:

 • + výhodná cena,
 • + jednoduchost,
 • + žádné skryté poplatky,
 • + schránka zdarma.

Proč přepravovat s námi?

 • U dopravců máme sjednány výhodné ceny pro naše zákazníky.
 • Informujeme Vás o přijetí zásilky na sklad.
Další důvody ...

Partneři, aktuality                                                                             Platební metody pro dobíjení kreditu na úhradu poštovného a poplatků:

Click Here   Free Shipping For Books And Orders Over 20 EUR            Česká spořitelna   Fio Banka   PayPal

Pouzdra na Kindle | WOW! Angebote | Army Shop | Modelářství | Díly na kolo | Auto & Moto díly | Amazon Warehouse Deals - Vrácené nebo již otevřené zboží | Oblečení pro děti | Anglické knihy - Bestselery | Dawanda - Řemeslnné výrobky | Lidl.de | Dámské šátky | Zahradní nářadí | Adaptéry k notebooku | Knihy o ruční práci | Camping & Outdoor | Domácí potřeby | Hračky & LEGO | Hodinky | Zalando - Móda a Obuv top značek, dodání i vratka (do 100 dnů) po Německu zdarma | Transferwise - ušetřete na poplatcích při platbě na německý účet | Dodání na Geis Point

Nabízení dopravci do ČR, SR a Německa:

Geis    UPS    Česká pošta    Deutsche Post DHL